Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.
« zpět na novinky11.08.2015, Hanibal
Hanibal otestoval náš spací pytel PAINE 600. Zde je jejich recenze:
Možná právě teď přišel ten správný čas. Třísezonní spacák, co nejlehčí, co nejteplejší, skvěle sbalitelný..? Co třeba Sir Joseph Paine 600? Novinku letošního roku jsme testovali 5 měsíců. Podívejte se na videorecenzi a přečtěte si naše dojmy!
Nový péřový spací pytel Sir Joseph Paine 600 přibyl do nabídky turnovského výrobce letos na jaře. Lehký materiál, husí peří a vůbec celkové parametry nás okamžitě vybídly k jeho testu. Jak to tedy vypadalo?
Celá řada Paine se v nabídce SJ určitě neztratí. Jsou k dispozici varinanty od letní čtyřstovky, třísezonní šestistovky do mírnějších podmínek, a třísezonní devítistovky pro zmrzlé polovičky, se kterou otrlejší vyrazí i zimě.
Hlavní výhodou spacáku je posun od nejjednodušší řady trekking směrem kupředu. Spacák je lehce odhlehčen použitím materiálu Xilo. Je to vlastně na půli cesty mezi materiálem, který znáte z Rima, a mezi ultralehkým materiálem, kterým se chlubí Koteka. Díky tomu padají gramy dolů, ale přitom není třeba se o spacák tolik strachovat a je možné ho plně využívat na časté ježdění.
Jak jsme zvyklí u SJ, spacák je naplněný husím peřím, které si ale polepšilo a disponuje plnivostí 650cuin. Tato změna sice neudělá ze spacáku o třídu teplejší spacák, ale dovolí opět posunout váhu o kousek níž, při zachování téměř stejného tepelného komfortu.
Hlavní věcí, kvůli které jsme tak nadšení, je propracovanost spacáku. Je dobře střižený a kapuce nyní nadchne každého, kdo vyrazí do nižších teplot. Dobře sedí kolem hlavy a dobře se stahuje, a tak není problém pořádně se zakuklit. U Rima to byl vždy trochu boj, protože kapuce je u něj hodně otevřená. Po sbalení spacák také potěší. Není ani potřeba nějaké komprimování. Je i bez stahování malý a tvárnost dovolí ho dobře zabalit do batohu a nacpat okolo i nějaké další věci, než když se pomocí kompresních popruhů vyrobí stlačením tvrdá koule.
Je pravda, že s těmito vlastnostmi se vyšplhala cena nahoru a tabulkově na první pohled nijak neoslní. Rozdíl je ale znát venku. V praxi nabízí Paine víc než Rimo a ti, kdo jezdí na hory často se v něm určitě nezklamou a všechny ty malé drobnosti při použití ocení.
Video zde.
Za Hanibal Team Matouš a Lukáš